Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

Zapraszamy na oficjalną stronę Polskiego Klubu Eksploracji Historycznej PHEC THESAURUS - kliknij na link poniżej.

Klub PHEC THESAURUS

kliknij na link powyżej

ZAPISY DO KLUBU PHEC THESAURUS 2014

kliknij na link powyżej

Poprzedni temat «» Następny temat

Wykrywacz dla żółtodzioba
Autor Wiadomość
woody 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2010-10-18, 20:49   

No właśnie powoli zaczynam pracować nad poletkiem do eksploracji...
na szczęście sporo kolegów z pracy mieszka w pobliżu Bristolu, część z nich jest także szczęśliwym posiadaczem kawałka ziemii wiec cos sie powinno znaleźć.

Tylko szukam jeszcze jakiegoś źródła z historycznymi mapami Anglii żeby te lokalizacje nanieść i zobaczyć czy kiedyś czegoś ciekawego tam przypadkiem tam nie było.

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Wysłany: 2010-10-18, 21:23   

woody napisał/a:

Tylko szukam jeszcze jakiegoś źródła z historycznymi mapami Anglii żeby te lokalizacje nanieść i zobaczyć czy kiedyś czegoś ciekawego tam przypadkiem tam nie było.

Historyczne masz tu: http://leisure.ordnancesu...historical-maps , ale pamiętaj, że większość możesz dostać w lokalnej bibliotece.

woody 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2010-10-19, 15:43   

Szczególnie mnie cieszy, że to chodzi na MemoryMap, rewelacja ! Dzięki

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2010-10-19, 15:56   

Również używam Memory Map na GPSie 8-)

woody 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2010-10-22, 14:09   

a ten ?:
http://cgi.ebay.co.uk/Las...=item3a5fbe4bd7

mikolajmick 
PHEC Thesaurus
addicted to gold

Wysłany: 2010-10-22, 18:03   

Bardzo dobry sprzet jak na pierwszy raz. Szczerze powiem ze lepszy nawet niz kanarek.
Nie ma zadnej pomocy w postaci wyswietlacza i uzytkownik uczy sie chodzic "na ucho".

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2010-10-22, 20:05   

To wycofane już z oferty, ale wciąż dość dobre, Tesoro Silver Plus. Na dobnicę przyjemny i niezwwykle prosty w obsłudze wykrywacz, ale nie trzyma tak dobrze ceny jako sprzęt z drugiej ręki jak na przykład kanarek. Mógłby stanowić dobry sprzęt zapasowy.

Motyk

Wysłany: 2010-10-24, 11:30   

Ja zaczynałem od tesoro Compadre i szczerze, nie zamieniłbym go wtedy w życiu na Ace.
Dla mnie przyjemność chodzenia z Tesoro jest nieporównywalnie większa niż z Ace 250, głównie ze względu na ciężar i wyważenie.
Wg. mnie trudno znaleźć lepszy wykrywacz na początek niż Tesoro Silver uMax.

workuta

Wysłany: 2010-12-02, 10:47   

Witam.

Chciałbym zakupić mój pierwszy wykrywacz głównie do dodatkowego poszukiwani złota, samorodków w pobliżu strumieni i rzeki (Dolny Śląsk, Zlote Hory) i ewentualne monetek. Cena do 1100-1200 zł możliwość zakupu w UK.

Myślałem nad firmą C.scope i tu mam dylemat czy te wykrywacze o częstotliwości pracy 17 kHz poradzą sobie z wykryciem samorodka wielkości ziarna grochu i mniejszego?
Wykrywacz statyczny czy dynamiczny nadawałby się lepiej do szperania pomiędzy głazami?
Co sądzicie o modelu CS990XD,CS770XD lub CS440XD i jaka jest między nimi różnica?

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2010-12-02, 12:20   

Obawiam się, że będzie Ci ciężko coś kupić w tej cenie. Wymienione przez Ciebie sprzęty są dość ciężkie a przy tym stosunkow mało czułe na drobne złoto. Są dwa Cscopy które mogę polecić na samorodki. Pierwszy to CS4Pi tyle, że to wykrywacz bez dyskryminacji, który nadaje się wyłącznie na tereny wolne od śmieci, co na D.Śląsku jest niemal niemożliwe. Drugi to CS3MX, który jest lekki, ergonomiczny, czuły i ma tę dodatkową zaletę, że możesz odpiąć puszkę z elektroniką, przypiąc ją sobie na pasie i brodzić w strumieniu. Cena w UK około 200 funtów, więc zmieścisz się w budżecie. Przeczytaj uważnie ten wątek: http://www.thesaurus.com....ghlight=z%B3oto
A także to zestawienie:
http://www.thesaurus.com....estawienie.html

Odpowiedz do tematu